Poštovné zdarma na všechny spacáky

Peří je tím nejlepším možným izolačním materiálem, který kdy na zemi vznikl, ale je možné jej prakticky používat (vakuum do spacáku nedostanete). Ale to, jak bude izolační náplň fungovat, významně ovlivňují i další faktory. Za prvé to jsou parametry péřové náplně a její původ, za druhé pak materiály, ve kterých je péřová náplň zabalená. Jak to řešíme my v Patizonu?

O našem peří

Obecně, ale velmi do podrobna jsme se o peří ropzepsali na našem blogu ve článku Peří: dál už nehledejte. Pokud se chcete dočíst detaily, určitě si jej přečtěte! Pokud jste "peří znalí", bude vám stačit stručnější přehled zde. Patizon používá výhradně prémiové polské husí a kachní peří, které je certifikované nejen dle IDFL (zaručující kvalitu a konzistentnost parametrů), ale teké dle RDS, což zaručuje etické a zodpovědné chování při získávání peří.

Prémiové bílé husí peří: 850 CUIN | 90/10

Špičková izolační náplň s vysokou plnivostí a vyladěným poměrem prachového peří k větším pírkům. Skvělá životnost. Tato izolační náplň je vhodná pro náročné uživatele do náročných podmínek. Nabídne ten nejlepší poměr izolace a stlačitelnosti, bude excelovat v teplotách hluboko pod bodem mrazu. Její vlastnosti naplno využíváme v naší G series.

Prémiové bílé kachní peří: 700 CUIN | 90/10

Perfektně vyladěná směs prachového kachního peří, které velice dobře pracuje se vzdušnou vlhkostí a hodí se tak na dlouhodobé používání, například dlouhé treky. Velmi dobře funguje i v podmínkách mírného klimatu s vyšší vzdušnou vlhkostí. Nabízí špičkovou životnost a přitom velmi dobrý poměr sbalitelnosti a výhřevnosti. Tuto směs najdete v řadě spacáků Dpro series.

O našich materiálech

Materiál, do kterého je péřová náplň zabalená, je neméně důležitý. Musí být lehký, aby peří dovolil naplno rozvinout jeho loft, musí být skvěle prodyšný, aby v peří zbytečně nezadržoval vypocenou vlhkost, zároveň ale dostatečně voděodpudivý nebo voděodolný, aby se vlhkost k peří nedostala ani zvenčí. Zároveň by měl být takový materiál dobře sbalitelný i odolný proti roztržení. Že to zní nemožně? Není!

Pertex Quantum 

100% nylonová tkanina od světoznámého výrobce. Pertex Quantum ve své hladké verzi vyniká hned v několika ohledech. Nabízí naprosto špičkovou sbalitelnost, skvělou prodyšnost a až neuvěřitelně nízkou hmotnost (32 g/m2). Samozřejmostí je 100% odolnost proti pronikání peří, větruodolnost a ekologicky šetrná voděodolná úprava DWR. Zároveň je tento materiál velmi příjemný na omak, takže váš spánek nic neruší!

Pertex Quantum MiniRip

100% nylonová tkanina od světoznámého výrobce. Pertex Quantum ve verzi MiniRip využíváme hlavně z těchto důvodů: Při své exrrémně nízké hmotsnoti (35 g/m2) nabízí skvělou sbalitelnost a velmi dobrou oděruodolnost. Samozřejmostí je 100% odolnost proti pronikání peří, větruodolnost, skvělá prodyšnot podporující rychlé schnutí a ekologicky šetrná voděodolná úprava DWR.

Síla je v detailu

Ano, nesmíme zapomínat ani na ty nejmenší detaily, protože celek je tak silný, jak je silná jeho nejslabší část. Proto všechny doplňky, které nakonec tvoří celý produkt, vybíráme stejně pečlivě, jako vybíráme peří a látky. O co konkrétně jde? Hlanvně o zipy, plastové doplňky, nitě a další!

Poloautomatický zip YKK

Tenhle zip, to je věc, na kterou jsme opravdu hrdí. Špičkový japonský výrobce nám dodává zipy s hruboustí pouhé 3 mm (oproti standardním 6 mm), tudíž jsou naše spacáky sbalitelnější a lehčí. Nízká hmotnost ale neznamená zhoršenou funkčnost! Tyto zipy vydrží i extrémně náročné zacházení, nízké teploty a dlouhodobé opakované používání. Zároveň jsme je vybavily speciálním poloautomatickým jezdcem a taháčkem, díky kterému můžete spacák otevírat a zavírat klidně potmě a v rukavicích.