Poštovné při nákupu nad 2000 Kč zdarma.  |  Potřebujete poradit? Zavolejte: 720 034 378 (od 9 do 15 hod)

Peří je ten nejlepší izolační materiál na světě, ale vyžaduje také adekvátní péči. Abyste svému péřovému spacáku, nebo péřové bundě dopřáli co nejdelší možnou životnost, pozorně si přečtěte následující řádky. Péče o péřové produkty není až tak složitá, jak se může na první pohled zdát, a hlavně se doopravdy vyplatí. Zajistí vašemu spacáku, nebo bundě dlouhou životnost.

DOMA

Skladování péřového spacáku a péřové bundy

Pro péřový spacák je ideální skladování na suchém tmavém místě, nejlépe v rozloženém stavu (například zavěšený na ramínku ve skříni). Pokud takovou možnost nemáte, bude mu stejně dobře v dodávaném skladovacím obalu, ve kterém není na strukturu peří vyvíjen žádný tlak a to tak může být ve své přirození roztažené poloze. Proto po každé cestě spací pytel vybalte z kompresního obalu, řádně jej protřepte, nechte vyschnout a pečlivě uložte. Pravidelné protřepávání péřového spacáku je důležité - péřová náplň se pohybuje a pravidelmným protřepáváním a větráním zařídíte správné rozložení izolační náplně v komorách.

Bundu určitě skladujte pověšenou na ramínku v dobře větraném, suchém a temném místě. Prostě ve skříni :).

Lokální čištění

Drobné nečistoty jednoduše stačí přetřít vlhkým hadříkem, nebo jemnou houbičkou s teplou vodou.

Praní péřového spacáku a péřové bundy

Vyprat péřový spacák už není jen tak. Určitě to v domácích podmínkách zvládnete, ale hodně vám pomůže, pokud máte sušičku. Pokud se s praním spacáku nechcete trápit, můžete to nechat na nás! Patizon spacák vám rádi vypereme.

Pokud se rozhodnete prát doma, (v případě bundy v tom určitě nevidíme problém), řiďte se pokyny uvedenými na vnitřní straně výrobku. Doporučujeme prát v ruce, nebo v pračce a k tomu určený program, tedy maximálně při teplotě 30°C. Určitě zvolte program bez ždímání. Místo klasického prášku na praní použijte speciální tekuté přípravky na peří přímo určené. Nepoužívejte změkčovadla vody.

Když nemám sušičku

Po vyprání spacák/ bundu z pračky opatrně vyndejte, zbylou vodu něžně vymačkejte (neždímat!) a poté spacák/ bundu v horizontální poloze položte na dobře větrané místo (třeba na přenosný sušák prádla). Pravidelně produkt natřepávejte a šetrně oddělujte spojenou péřovou náplň od sebe. Takové sušení může trvat až několik dní (s ohledem na množství peří).

Když mám sušičku

Spací pytel i bundu můžete sušit v sušičce na nižší teplotu sušení (do 30°C). Doporučujeme přidat do bubnu sušičky "prací míčky", které pomohou s natřepáním péřové náplně a jejím rovnoměrným rozmístěním. Péřové produkty nebělte, nežehlete ani chemicky neočišťujte.

Komplexním praním zbavíte péřový výrobek nejen nečistot či zápachu, ale také znovu obnovíte původní izolačí schopnosti náplně, která může při častém používání lehce slehávat (vlhkostí a potem, který do spacáku vypotíme). Zpravidla stačí vyprat spacák jednou do roka. Péřovou bundu podle toho, jak často ji nosíte, tedy i častěji.

VENKU

Větrání 

Pokud to podmínky a čas dovolí, je vhodné po nocování spacák vyvětrat a vysušit, aby se zbavil vlhkosti, kterou přes noc vaše tělo vyprodukuje. Naše spacáky vysychají extrémně rychle a dobře, stačí jim chvilka. To samé platí i pro péřovou bundu.

Balení

Tady je to jednoduché. Spacák do kompresního (malého) obalu natlačte tak, jak vám přijde pod ruku. Je to pro něj lepší, než systematické “rolování” vždy stejným způsobem, protože nenamáháte stále stejná místa vnitřních struktur spacáku.

Bundu balte stejným způsobem - jak vám přijde pod ruku, tak ji namačkejte do transportního Stuff Sacku. Případně ji můžete zabalit do její vlastní kapuce.