Poštovné při nákupu nad 2000 Kč zdarma.  |  Potřebujete poradit? Zavolejte: 720 034 378 (od 9 do 15 hod)

Vysoké vrcholky, zasněžená údolí, horské říčky, ledovcová jezírka, rozlehlé lesy... to všechno jsou místa, která si nám slouží jako naše hřiště. Místa, kam si chodíme odpočinout, vydovádět se, objevovat dobrodružství... zkrátka všude tam vyrážíme #spytlemven.

Přírodní krásy tu ale nemusí být věčně. Proto jsme už od začátku fungování Patizonu řekli, že musíme fungovat jako odpovědná firma, a to ve všech aspektech, ne jen těch týkajících se přírody. Je to cesta složitější, a my jsme na jejím začátku, ale rozhodně se jí hodláme držet.

A protože vzletná slova jsou hezká, ale počítají se činy, tady jsou konkrétní pilíře naší odpovědnosti.

Vyrábíme v Česku

Kvalita = dlouhá životnost

Refund value

Výroba u nás doma nám dává smysl hned ze dvou důvodů. Ten první je ekologický - nemusíme za výrobou cestovat a hotové výrobky také necestují tak moc. Ten druhý je socio-ekonomický. Jsme Česká firma, chceme dávat lidem v Česku práci a podílet se tak na prosperitě, konkurenceschopnosti a dobrém jméně České republiky. Kvalitní materiály i zpracování jsou pro nás samozřejmostí. Jak to ale souvisí s ekologií? Je to jednoduché. Je lepší si pořídit jeden spacák za 10 let než čtyři spacáky za 10 let. Navíc s designem, který našim spacákům propůjčujeme, určitě nevyjdou jen tak z módy :). Jednou přijde chvíle, kdy vám náš produkt doslouží. My věříme, že to bude za dlouho. Ale než byste jej vyhodili do kontejneru, pošlete nám ho radějii zpátky. Každý péřový produkt Patizon od vás na konci jeho životnosti vykoupíme a postaráme se o jeho ekologickou likvidaci nebo další využití. Dáme vám za něj ekvivalent 20 EUR v podobě poukazu na nákup nového vybavení. 

Recyklované materiály

Pozáruční servis

Přírodní izolační materiál

Ušít péřový produkt za 100% recyklovaných materiálů je věc, kterou jsme dlouho řešili a hledali jsme tu správnou cestu. Teď už můžeme s radostí říct, že od roku 2022 budou naše produkty využívat 100% recyklovaný materiál Pertex Quantum, recyklované zipy YKK a další. Když se něco rozbije, nevyhazuje se to, ale opravuje. To je další z benefitů výroby v Česku. Jsme schopni naše produkty servisovat, opravovat a zkrátka postarat se o prodloužení jejich už tak dlouhé životnosti. Peří, ať už husí nebo kachní, je přírodní obnovitelný materiál. To samo o sobě ale nestačí. Peří, které používáme v našich produktech, pochází z chovů certifikovaných RDS (Responsible Down Standard). Tak máme jistotu udržitelné a hlavně etické produkce kvalitního peří.

Refund Value: jak na to?

Každý náš produkt, který je opatřen na vnitřní straně znakem, který vidíte na fotce výše, náleží do programu Refund Value. Na konci životnosti takového výrobku, až doznáte, že už jej nechcete využívat, nám jej můžete na protiúčet vrátit. Každý takový produkt vykoupíme hodnotou 20 EUR, které můžete využít jako slevu na nákup produktu nového. My se pak postaráme o ekologickou likvidaci, nebo další využití vráceného produktu.

Chcete tuto služby využít? Kontaktujte nás na ahoj@patizon.com!