Free shipping for all sleeping bags

Peří je ten nejlepší izolační materiál na světě, ale vyžaduje také adekvátní péči. Abyste svému spacáku dopřáli co nejdelší možnou životnost, pozorně si přečtěte následující řádky. Péče o péřový spacák není až tak složitá, jak se může na první pohled zdát, a hlavně se doopravdy vyplatí. Zajistí vašemu spacáku extrémně dlouhou životnost.

DOMA

Skladování péřového spacáku

Pro péřový spacák je ideální skladování na suchém tmavém místě, nejlépe v rozloženém stavu (například zavěšený na ramínku ve skříni). Pokud takovou možnost nemáte, bude mu stejně dobře v dodávaném skladovacím obalu, ve kterém není na strukturu peří vyvíjen žádný tlak a to tak může být ve své přirození roztažené poloze. Proto po každé cestě spací pytel vybalte z kompresního obalu, řádně jej protřepte, nechte vyschnout a pečlivě uložte.

Lokální čištění

Drobné nečistoty jednoduše stačí přetřít vlhkým hadříkem nebo jemnou houbičkou s teplou vodou.

Praní péřového spacáku

Vyprat péřový spacák už není jen tak. Určitě to v domácích podmínkách zvládnete, ale hodně vám pomůže, pokud máte sušičku. Pokud se s praním spacáku nechcete trápit, můžete to nechat na nás! Patizon spacák vám rádi vypereme.

Pokud se rozhodnete prát doma, řiďte se pokyny uvedenými na vnitřní straně spacáku. Doporučujeme prát v ruce nebo v pračce na k tomu určený program, maximálně při teplotě 30°C. Určitě zvolte program bez ždímání. Místo klasického prášku na praní použijte speciální tekuté přípravky na peří přímo určené. Nepoužívejte změkčovadla vody.

Když nemám sušičku

Po vyprání spacák z pračky opatrně vyndejte, zbylou vodu ze spacáku něžně vymačkejte (neždímat!) a poté spacák v horizontální poloze položte na dobře větrané místo (třeba na přenosný sušák prádla). Pravidelně spacák natřepávejte a šetrně oddělujte spojenou péřovou náplň od sebe. Takové sušení může trvat několik dní (s ohledem na množství peří ve spacáku).

Když mám sušičku

Spací pytel můžete sušit v sušičce na nižší teplotu sušení (do 30°C). Doporučujeme přidat do bubnu sušičky "prací míčky", které pomohou s natřepáním péřové náplně a jejím rovnoměrným rozmístěním. Spací pytel nebělte, nežehlete ani chemicky neočišťujte.

Komplexním praním zbavíte spací pytel nejen nečistot či zápachu, ale také znovuobnovíte původní izolačí schopnosti náplně, která může při častém používání lehce slehávat (vlhkostí a potem, který do spacáku vypotíme). Zpravidla stačí vyprat spacák jednou do roka.

VENKU

Větrání 

Pokud to podmínky a čas dovolí, je vhodné po nocování spacák vyvětrat a vysušit, aby se zbavil vlhkosti, kterou přes noc vaše tělo vyprodukuje. Naše spacáky vysychají extrémně rychle a dobře, stačí jim chvilka.

Balení

Tady je to jednoduché. Spacák do kompresního (malého) obalu natlačte tak, jak vám přijde pod ruku. Je to pro něj lepší, než systematické “rolování” vždy stejným způsobem, protože nenamáháte stále stejná místa vnitřních struktur spacáku.